XXVII SETMANA DEL COR

 

Setmana del Cor Gicor 2023Estem al vostra costat. Portem dues setmanes plenes amb la Fira de Fornells i les Fires de Girona, sortint d'elles carregats de bona energia i amb una sensació molt agradable al veure la quantitat de gent que està interessada en la nostra associació i la feina que hi estem fent.

I ara ve la XXVII Setmana del Cor, del 11 al 18 de novembre, aquella que tant ens agrada compartir amb tots vosaltres, socis, amics, visitants... És una setmana en la qual hi posem totes les ganes per transmetre el què som: una associació de prevenció i ajuda a les malalties del cor.

Tenim ganes de veure-us de nou i és per això que us convidem a les activitats que us relacionem a continuació i de les que trobareu una informació més completa de cada una d'elles clicant sobre de cada imatge de les activitats al peu de la notícia.

 

CONFERÈNCIES SETMANA DEL COR:

  • Dilluns  13, a les 18:30h a l'Hotel d'Entitats, el Dr. Sergi Moral ens portarà la conferència:  Què ha de saber el pacient amb malaltia valvular o d'aorta ascendent? Preguntes freqüents
  • Dimarts 14, a les 18:30h, a la Sala d'actes de l'Hotel Carlemany de Girona, el Dr. Xavier Rovira ens farà la conferència  Projecte Photoheart: Fàrmacs activats amb llum per reduir el dany després d’un infart evitant efectes secundaris . En acabat hi haurà pica-pica per tothom.

 

ACTIVITATS SETMANA DEL COR

La Setmana del Cor comença el dissabte 11 de novembre amb la Bicicletada. Sortirem a les 10 del matí des de l'antiga estació de tren de Llambilles i tindrà un recorregut de 22km. És necessari inscriure's: AQUÍ

El dimecres a les 19h al pavelló de Llambilles farem el Taller de Cuina Cardiosaludable, en mans d'Agar Assessorament que ens parlaran dels principals aliments que tenen un paper antioxidant i cardioprotector. El taller és gratuït, però és necessari inscriure's: AQUÍ 

El dijous i divendres tornem a tenir els Estands Informatius, en els que com sempre es pretén transmetre la funció i coneixements de la nostra Associació Gicor i difondre i ajudar a conscienciar a la població dels possibles factors de risc, així de fomentar com portar un estil de vida cardiosaludable, juntament amb professionals de l'àmbit sanitari.

I finalment, el dissabte 18, a les 9:30 del matí sortirem de la zona Maristes de Girona (del pàrquing darrere del Burguer), per fer una caminada de 10 km per les Deveses de Salt, fomentant així l'esport, la importància de socialitzar i a mig camí, un dels moments més esperats per molts: la coca i xocolata per a tothom!! Com sempre, és necessari inscriure's clicant AQUÍ

 

Podreu trobar tota la informació de cada activitat clicant sobre cada imatge que trobareu a continuació i descarregar-vos el programa clicant la foto d'inici de la notícia:

Bicicletada Setmana del Cor Conferència Setmana del Cor Dr. MoralConferència Setmana del Cor Dr. Xavier Rovira Cuina Cardiosaludable Setmana del CorEstands informatius Setmana del CorCaminada Setmana del cor

 

 

 

 

 

comparteix amb nosaltres

Col·laboradors

ajuntament girona

dipsalut

GICOR

c/Rutlla, 20 - 22
17002 - GIRONA
Telf. i whats app 604 150 234 (de 17 a 20h)
info@gicor.org

Segueix-nos a
facebook ptwitter pyoutubeconsell consultiu

consell pacients

logo fec

El lloc web utilitza cookies pròpies i de tercers per recopilar informació que ajuda a optimitzar la seva visita a les seves pàgines web.
No s'utilitzaran les cookies per recollir informació de caràcter personal. Vostè pot permetre el seu ús o rebutjar-ho, també pot canviar la seva configuració sempre que ho desitgi. Trobarà més informació en la nostra Política de Cookies.